Czy substancje odchudzające są bezpieczne?

0

kobieta_tabletkiTabletki odchudzające są dostępne zarówno w sklepach, drogeriach i aptekach oraz na receptę. Możemy zakupić suplementy diety bez recepty, usprawniające mają przemianę materii i pomagające organizmowi w pozbyciu się toksyn oraz redukujących nadwagę. Zanim zdecydujemy się na zakup preparatu dowiedzmy się jakiego specyfiku potrzebujemy oraz upewnijmy się czy jest on bezpieczny.

Bezpieczne substancje, które wspomagają odchudzanie to:

  •  błonnik – to najbardziej naturalna substancja obezna w produktach zbożowych, owocach i warzywach. W suplementach dostępne są jego wysokie stężenie. Błonnik usprawnia pracę jelit, reguluje apetyt i oczyszcza organizm. Stosując te preparaty pamiętajmy o wypijaniu odpowiedniej ilości wody.
  •  sprzężony kwas linolowy (CLA) –zmniejsza ilość tłuszczu w organizmie, powodując przyrost mięśni kosztem niepożądanej tkanki tłuszczowej. Na ten składnik powinny uważać osoby cierpiące na cukrzycę.
  •  wapno z witaminą D – według badań osoby, które cierpią na niedobory wapnia, mają większe predyspozycje do tycia. Najlepiej pozyskiwać ten pierwiastek z żywności (sardynki, sery, nabiał, owoce suszone, warzywa zielone).
  • ekstrakt z zielonej herbaty – suplementy z tym składnikiem oddziałują na przyspieszone spalanie tłuszczu. Dodatkową zaletą jest obecność antyoksydantów, cennych substancji zwalczających wolne rodniki, odpowiedzialne za procesy starzenia się.
  • 018-how-to-lose-weight-fastL-karnityna – występuje jako samodzielny suplement, mający na celu wspomaganie procesu odchudzania. Najlepsze efekty uzyskuje się łącząc w preparatach l-karnitynę z innymi substancjami. Najskuteczniejsze jest połączenie l-karnityny z zieloną herbatą. L karnityna pełni rolę w uwalnianiu tłuszczów z komórek tłuszczowych, co przyspiesza ich spalanie. L-karnityna jest skuteczna w walce z nadwagą, ale tylko pod warunkiem, że towarzyszy jej regularny ruch.
  •  Chrom – pierwiastek często stosowany jest jako składnik tabletek na odchudzanie. Naturalnie występuje w produktach spożywczych (jabłka, drożdże, kasza, szparagi, płatki zbożowe, chleb pełnoziarnisty, owoce morza i wołowina). Chrom wspomaga spalanie tłuszczu i przyśpiesza metabolizm. Przyjmowanie go zmniejsza apetyt na słodycze. Uważa się, że połączenie diety redukcyjnej, aktywności fizycznej i przyjmowania preparatów z chromem daje najlepsze efekty odchudzające.

Pamiętamy, że najważniejsze w całym procesie odchudzanie jest pilnowanie diety i aktywności fizycznej. Bez względu na to jak dobre tabletki na odchudzanie nabędziemy kluczową rolę odgrywa nasza postawa, zaangażowanie i cierpliwość.

Podziel się artykułem z innymi:

O autorze

Zostaw odpowiedź

Login

Lost your password?