Jak picie wody wpływa na proces odchudzania?

0

woda_na_odchudzanieWyobraźmy sobie pewien sprawnie działający mechanizm, jakim może być silnik samochodu lub zegarek. Nie może on funkcjonować prawidłowo bez odpowiedniego nasmarowania. Analogicznie możemy rozważać pracę ludzkiego organizmu, który bez właściwego nawodnienia nie działa prawidłowo. Jednak w jaki sposób picie wody wpływa na proces odchudzania? Aby odpowiedzieć na to pytanie obrazowo i wyczerpująco należy wyjaśnić, czym jest woda dla ludzkiego organizmu.

Woda to życie

Życie na naszej planecie istnieje w oparciu o wodę – dzięki niej powstało i bez niej zaginęłoby bezpowrotnie. Człowiek nie jest pod tym względem wyjątkiem, ponieważ każdy z nas składa się w 60% z wody. Spełnia ona w naszym organizmie szereg istotnych funkcji, wśród których warto wymienić rozpuszczanie szkodliwych substancji i ich usuwanie, zapewnianie prawidłowego ciśnienia osmotycznego czy utrzymywanie stałej temperatury ciała. Woda jest także składnikiem krwi, przez co bezpośrednio wpływa na rozprowadzanie w organizmie wszystkich wartościowych substancji.

wodaWoda a odchudzanie

W oparciu o podane fakty nie można przecenić roli, jaką woda pełni w ludzkim organizmie. Gdy piejmy jej zbyt mało, nasze ciało postrzega to jako bezpośrednie zagrożenia dla życia i zatrzymuje wszystkie dostępne zapasy. W efekcie prowadzi to do powstawania obrzęków i przyrostu wagi. Zatrzymanie wody w organizmie może być także spowodowane spożywaniem zbyt dużej ilości alkoholu lub kofeiny, także tej zawartej w herbacie. Aby osiągnąć lepsze efekty odchudzania warto zrezygnować z napojów alkoholowych oraz tych zawierających kofeinę. Zamiast nich warto pić minimum 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej, która dodatkowo uzupełni zapotrzebowanie organizmu na niektóre pierwiastki. Wartościowym źródłem wody są także owoce, warzywa oraz soki wysokiej jakości, najlepiej te świeżo wyciskane.

Odpowiednie nawodnienie organizmu przyspiesza metabolizm, co także przyczynia się do szybszego odchudzania. Spożywanie dużej ilości wody jest niezbędne do prawidłowej pracy nerek, odpowiedzialnych za usuwanie toksyn z organizmu. Gdy nerki nie pracują efektywnie, część ich zadań jest przekazywana wątrobie, a co za tym idzie spowolniony zostaje metabolizm tłuszczów. Pijąc dużo wody mamy pewność, że oba organy pracują prawidłowo a metabolizm nie jest zaburzony.
Pij wodę dla zdrowego i pięknego ciała

Picie wody przynosi liczne korzyści zdrowotne, wśród których znajduje się także utrata wagi. Zawierając w codziennej diecie wodę mineralną, warzywa, owoce i soki przyspieszymy metabolizm i wpłyniemy na lepsze funkcjonowanie całego organizmu. Dzięki temu w trakcie odchudzania poprawi się także wygląd skóry czy włosów.

Podziel się artykułem z innymi:

O autorze

Zostaw odpowiedź

Login

Lost your password?