Kiedy warto się odchudzać?

0

kiedy_sie_odchudzacOdchudzanie zaczynamy od wyboru diety. Tymczasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważny jest moment, w którym postanowimy walczyć z nadwagą. To on odgrywa ważną rolę podczas kuracji i niekiedy gwarantuje jej sukces. Każdy z nas jest inny. Żyjemy odmiennym trybem i ma różne potrzeby. W związku z tym nie tylko dieta, ale również czas, w którym ją rozpoczniemy ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu.

Po pierwsze zdiagnozuj powód, dla którego chcesz schudnąć. Czy przyczyną jest to, że ostatnio przybrałaś na wadze, a może to twoja subiektywna ocena lub bliskiej osoby? Od przyczyny, dla której chcemy ważyć kilka kilo mniej zależy nasza motywacja. Najsilniejsza jest ta, płynąca z wewnątrz. Czyli potrzeba zmiany dla samej siebie. Jeśli zauważmy, że mamy problem z nadwagą lub otyłością i zapragniemy z nią walczyć mamy większa szansę na sukces niż w przypadku gdy dietę odchudzającą zasugeruje nam koleżanka.

Jeśli jesteś zdecydowana, że czas najwyższy rozpocząć dietę zadbaj o odpowiedni czas na odchudzanie. Nie zaprzątaj sobie głowy w momencie, gdy masz zaplanowane dużo zobowiązań. Nie zaczynaj diety, gdy:

– Szykujesz się do ważnego egzaminu.
– Masz na głowie znalezienie pracy.
– Borykasz się z innym, poważnym problemem.

page-1-img-2Stres, przemęczanie i przepracowanie to nie najlepsze warunki, aby poświęcić czas na swoje potrzeby i zadbać o dietę. Jeśli weźmiemy na siebie za dużo obowiązków (a dieta zdecydowanie jest jednym z cięższych) istnieje duże prawdopodobieństwo, że naszą uwagę będą skupiały ważniejsze w tym momencie sprawy. Dieta zejdzie na drugi plan i przez to stanie się mniej efektywna. Może to zrodzić dodatkowe komplikacje i przysporzyć zbyt dużo zmartwień. Taka kuracja najczęściej kończy się niepowodzeniem. Odchudzaniu nie sprzyjają również przeciążenia, stres, depresja czy napięcia w rodzinne.

Pamiętaj, aby do diety odpowiednio się przygotować. Poznać swój sposób żywienia, dokonać analizy trybu życia. Najlepiej udać się na konsultację do specjalisty, który opracuje idealny plan żywieniowy dopasowany do naszych preferencji. Pomoże to również dobrać właściwą dietę, która wkomponuje się w nasz tryb pracy czy studiów oraz uwzględni wszystkie potrzeby naszego organizmu.

Dobry czas na rozpoczęcie diety to moment w którym panujesz nad sobą i swoim życiem. Dieta wymaga świetnej organizacji, dyscypliny i motywacji. Wszelkie czynności rozpraszające cię mogą negatywnie wpłynąć na skuteczność odchudzania.

Podziel się artykułem z innymi:

O autorze

Zostaw odpowiedź

Login

Lost your password?