Schudnij raz, a dobrze!

0

plaski_brzuchJak wytrwać na diecie i dojść do końca kuracji odchudzające? Trzeba mieć odpowiednie nastawienie, motywację, wiarę w siebie i wsparcie. Wtedy wszystko jest możliwe!

Nastawienie

Od naszego podejścia do tematu diety i odchudzania zależy powodzenie kuracji. Nie nastawiaj się, że schudniesz 8 kg w tydzień. Takie bajki opowiadają jedynie autorzy cudownych diet, pragnący przeforsować nam swoje metody. Niestety, aby odchudzanie było skuteczne wymaga ogromnej dozy cierpliwości. Skoro na nadwagę pracowaliśmy latami, nie będzie łatwo się jej pozbyć. Specjaliści zalecają stopniową redukcję masy ciała, która pozwoli nam na efektywne i skuteczne odchudzanie. Stopniowa odchudzanie pozwala na utratę nie więcej niż 1 kg w każdym tygodniu diety. To gwarancje utraty tkanki tłuszczowej, a nie wody, mięśni i białek ustrojowych.

Motywacja

Wiadomo, że największą szansę na sukces mają najbardziej zmotywowani. Motywacja ta wynikać może z różnych czynników. Najczęściej jest efektem panującej mody. Mozę być także wywołana kompleksami, brakiem akceptacji samego siebie i niezadowoleniem ze swojego wyglądu. Niekiedy jest wynikiem naszego otoczenia, które wywiera presję na osoby z nadwagą. W przypadku, gdy motywacja płynie z wewnątrz (od nas samych) łatwiej nam osiągnąć sukces. Nikt nas tak nie zagrzeje do walki jak my sami. Jeśli przyjaciółka lub chłopak zasugerują odchudzanie, nie będzie ono równie efektywne. Dlatego Twoje przekonanie o słuszności diety odchudzającej jest najważniejsze. To ty masz chcieć zrzucać zbędne kilogramy, nie kto inny!

Wiara w siebie i wiara, że się uda

Często mówi się, że zdrowie i odchudzanie są w naszej łowie. To prawda. Jeśli stale będziemy sobie powtarzać, że nie damy rady, ze jesteśmy słabi w końcu uwierzymy w tę mantrę i złamiemy się ulegając pokusie. Uwierz w siebie i w to, że potrafisz schudnąć! Jeśli chcesz znaleźć się w gronie szczęśliwców, którzy nie muszą borykać się z nadwagą, to zacznij pozytywnie się motywować. Pamiętaj, że czynnikami, które sprawią, że Twoje odchudzanie będzie w końcu udane i trwałe są:

  • dostatecznie silna motywacja (wynikająca z pobudek psychologicznych)
  • przekonanie, że to masz wpływ na swój wygląd i masę ciała
  • wprowadzenie zmian do swoich nawyków żywieniowych
  • dostrzeżenie korzyści, które przynosi odchudzanie

Pomoc z zewnątrz

W całym przedsięwzięciu jakim jest odchudzanie (bo nie można ograniczyć się jedynie do słowa dieta) najważniejsze jest wsparcie specjalistów. Im bardziej intensywna będzie ich interwencja, która ma na celu obniżyć masę ciała tym większa szansa na skuteczne i trwałe zrzucenie kilogramów. Nieocenione może być także wsparcie grupy lub najbliższych osób. To one stanowią nasze środowisko, w którym na co dzień żyjemy. Otrzymując od nich wsparcie z pewnością łatwiej przebrniesz przez trudniejsze momenty całego procesu.

Podziel się artykułem z innymi:

O autorze

Zostaw odpowiedź

Login

Lost your password?