Wybieraj tabletki dopasowane do Twoich potrzeb

0

skuteczne_tabletki_odchudzajacePodstawą skutecznej kuracji odchudzającej jest przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta oraz regularny wysiłek fizyczny. Powyższe stwierdzenie dla większości osób, które podjęły się walki z nadwagą w teorii jest jak najbardziej zrozumiałe. Jednak zastosowanie się do wspomnianych na wstępie zasad w praktyce – nie jest już takie łatwe. W drodze ku szczupłej sylwetce często napotykamy problemy, z którymi trudno sobie poradzić. Pomocne mogą okazać się wówczas tabletki na odchudzanie.

Problem – nadmierny apetyt

Decyzja o rozpoczęciu kuracji odchudzającej to dopiero początek drogi do szczupłej sylwetki. Dobrze opracowany program diety to podstawa, ale niezbędne jest również obligatoryjne przestrzeganie wszystkich przyjętych w nim zasad żywieniowych. Niekiedy często brakuje nam silnej woli, aby sprostać temu wyzwaniu. Jeśli problemem w zachowaniu diety jest notoryczne podjadanie, sięganie po produkty zakazane w diecie lub spożywanie posiłków w nadmiernych ilościach – nie wolno się wówczas poddawać. Znacznie lepiej jest poszukać wsparcia wśród aptecznych półek. Na rynku środków farmaceutycznych znajdują się obecnie tabletki na odchudzanie, które ograniczają łaknienie. Zazwyczaj w ich składzie znajduje się chrom, który zmniejsza apetyt na słodycze. Jego działanie opiera się na zwiększeniu poziomu produkcji insuliny, która wpływa korzystnie na metabolizm. Mażemy również wybrać tabletki na odchudzanie zawierające ekstrakt z ananasa lub gorzkiej pomarańczy. Wówczas wybierane przez nas produkty spożywcze będą dla nas mniej smaczne. Nieodzowny w walce z naszym apetytem jest oczywiście błonnik. Należy on do grupy „wspomagaczy” odchudzania, które pęczniejąc w żołądku hamując uczucie głodu. Ponadto błonnik reguluje pracę układu pokarmowego, a jego frakcje oblepiają ścianki górnej części odcinka pokarmowego, przez co spowalniają wchłanianie węglowodanów. Błonnik dodatkowo zwalcza zaparcia, którą są częsta dolegliwością osób odchudzających się.

Problem – brak efektów diety

produkty_odchudzająceNiekiedy pomimo bezwzględnego wypełniani wszystkich przykazań diety, waga naszego ciała wcale się nie obniża. Warto wtedy sięgnąć po tabletki na odchudzanie, które przyspieszą przemianę materii i wpłyną pozytywnie na spalanie tłuszczów. Niektóre suplementy blokują nawet wchłanianie tłuszczów. Preparaty odchudzające tego typu działają na zasadzie termogenezy – powodują podgrzanie cząsteczek tłuszczu znajdującego się pod skórą, dzięki czemu znacznie ułatwiają jego spalanie. Substancję wykorzystywane do produkcji tabletek odchudzających z tej grupy to kofeina, guarana oraz kwas linolowy (CLA). Suplementy zwiększające tempo spalania tłuszczów są odpowiednie dla osób, które planują do swojej kuracji odchudzającej włączyć dużą dawkę ruchu.

Rynek farmaceutyczny nieustannie kusi nas ogromną paletą produktów, mających za zadanie wesprzeć nasze zmagania z nadprogramowymi kilogramami. Tabletki na odchudzanie różnią się znacznie składem. Aby dokonać dobrego wyboru, należy najpierw określić jakiego rodzaju wsparcie jest nam potrzebne do osiągnięcia wymarzonej figury.

Podziel się artykułem z innymi:

O autorze

Zostaw odpowiedź

Login

Lost your password?